Horka nad Moravou má novou silnici. Otevření zdržely komplikace s podložím

Po půlroční rekonstrukci byla v Horce nad Moravou slavnostně otevřena nová silnice, která významně přispěje ke zlepšení dopravní situace v obci. Půlkilometrový úsek, sahající od náměstí Osvobození k místnímu vodnímu toku, byl uveden do provozu 16. října, ačkoli původně měla být silnice otevřena již začátkem září.

Otevření se zpozdilo kvůli skalnatému podloží, které se v jednom místě začalo propadat natolik, že bylo nutné hloubit o dalších 30 cm a provést sanaci. Toto zpoždění samozřejmě ovlivnilo i místní obyvatele. Podle paní Jany, obyvatelky Horky, lidé sice měli výhrady, ale opravu nakonec ocenili. „Někteří si samozřejmě stěžovali, protože rekonstrukce komplikovala vjezd k jejich domům a parkování, ale většina je ráda, že se to konečně dokončilo," řekla Jana pro Report.

„Rekonstrukce silnic nižších tříd, jako je tato v Horce nad Moravou, jsou pro kraj stejně důležité jako opravy hlavních tahů. Tyto komunikace slouží především místním obyvatelům a zajišťují jejich spojení s klíčovou infrastrukturou. Jsem rád, že se nám podařilo zlepšit podmínky pro obyvatele i návštěvníky obce a věřím, že nová silnice jim bude sloužit dlouhá léta,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek (STAN).

V Horce nad Moravou proběhla kompletní rekonstrukce vozovky, při které došlo k výměně konstrukčních a krycích vrstev, úpravě odvodnění, vybudování nových parkovacích stání, vjezdů k nemovitostem a také autobusových zálivů. V rámci projektu byla také upravena okolní zeleň, což výrazně přispělo ke zlepšení vzhledu veřejných prostranství. Financování zajistili Správa silnic Olomouckého kraje (SSOK) a obec Horka nad Moravou. Náklady na projekt dosáhly 36,5 milionu korun, z čehož SSOK poskytla téměř 13 milionů a obec investovala více než 23,5 milionu. Realizaci zajišťovala firma Skanska a.s., přičemž projekt nebyl podpořen dotacemi.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály