Horka nad Moravou má novou silnici. Otevření zdržely komplikace s podložím

Po půlroční rekonstrukci byla v Horce nad Moravou slavnostně otevřena nová silnice, která významně přispěje ke zlepšení dopravní situace v obci. Půlkilometrový úsek, sahající od náměstí Osvobození k místnímu vodnímu toku, byl uveden do provozu 16. října, ačkoli původně měla být silnice otevřena již začátkem září.

Otevření se zpozdilo kvůli skalnatému podloží, které se v jednom místě začalo propadat natolik, že bylo nutné hloubit o dalších 30 cm a provést sanaci. Toto zpoždění samozřejmě ovlivnilo i místní obyvatele. Podle paní Jany, obyvatelky Horky, lidé sice měli výhrady, ale opravu nakonec ocenili. „Někteří si samozřejmě stěžovali, protože rekonstrukce komplikovala vjezd k jejich domům a parkování, ale většina je ráda, že se to konečně dokončilo," řekla Jana pro Report.

„Rekonstrukce silnic nižších tříd, jako je tato v Horce nad Moravou, jsou pro kraj stejně důležité jako opravy hlavních tahů. Tyto komunikace slouží především místním obyvatelům a zajišťují jejich spojení s klíčovou infrastrukturou. Jsem rád, že se nám podařilo zlepšit podmínky pro obyvatele i návštěvníky obce a věřím, že nová silnice jim bude sloužit dlouhá léta,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek (STAN).

V Horce nad Moravou proběhla kompletní rekonstrukce vozovky, při které došlo k výměně konstrukčních a krycích vrstev, úpravě odvodnění, vybudování nových parkovacích stání, vjezdů k nemovitostem a také autobusových zálivů. V rámci projektu byla také upravena okolní zeleň, což výrazně přispělo ke zlepšení vzhledu veřejných prostranství. Financování zajistili Správa silnic Olomouckého kraje (SSOK) a obec Horka nad Moravou. Náklady na projekt dosáhly 36,5 milionu korun, z čehož SSOK poskytla téměř 13 milionů a obec investovala více než 23,5 milionu. Realizaci zajišťovala firma Skanska a.s., přičemž projekt nebyl podpořen dotacemi.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

  • V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek
    Společnost

    V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek

    Příjemnější prostředí čeká na obyvatele a návštěvníky Hranic na Přerovsku. Minulý pátek bylo slavnostně otevřeno revitalizované nábřeží na Kropáčově ulici. Součástí proměny je odpočinková zóna, nový mobiliář a nové veřejné WC.

  • Vyberte nejkrásnější místa a zážitky při cestování po Olomouckém kraji
    Tipy

    Vyberte nejkrásnější místa a zážitky při cestování po Olomouckém kraji

    Letní sezóna startuje, a tak je ideální čas podpořit vaše nejoblíbenější tipy na výlety, zážitkové programy nebo pohodovou dovolenou. Hlasování o prestižní Ceny Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu 2026 právě běží a o titul se v každé kategorii uchází pětice jedinečných finalistů. Rozhodněte svými hlasy, kdo získá letošní prvenství.

  • Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok
    Krimi

    Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok

    Nepřiměřená rychlost způsobila dopravní nehodu v pondělí večer na Přerovsku. Mezi Výkleky a Lazníky havaroval v levotočivé zatáčce 19letý řidič se svým spolujezdcem. Řidič byl preventivně převezen do nemocnice, škoda se vyšplhala na 25 tisíc korun.

  • Kde se lidé v Olomouci nejvíc bojí? Napoví pocitová mapa města
    Společnost

    Kde se lidé v Olomouci nejvíc bojí? Napoví pocitová mapa města

    Město Olomouc spustilo nový web věnovaný pocitovým mapám. Interaktivní portál umožňuje lidem vidět, jak občané vnímají jednotlivá místa ve městě, co mají rádi, kde se cítí bezpečně, kde jim něco chybí nebo kde se nejvíce bojí. Výsledky mají pomoci při plánování budoucího rozvoje Olomouce, strategických dokumentů i konkrétních projektů

Nejčtenější

Seriály