Dvě uzavírky v Přerově. Obě začínají v pondělí

Od poloviny července čekají na Přerovany dvě uzavírky. Ta v ulici Kočíře, která propojuje části Předmostí a Vinary se už chýlí ke konci. Druhá uzavírka potrvá čtvrt roku.

Ulici Kočíře opravuje Ředitelství silnic a dálnic od března. Cesta dostane nový povrch, protože ji poškodily stroje při průjezdu na stavbu dálnice D1. Aktuálně zbývá položit asfaltový koberec, ten by měl být hotový do 16. července. Na řidiče proto od pondělí čeká úplná uzavírka ulic Kočíře a Pod Platany.

„Objízdná trasa bude vedena po ulici Lipnická, od Předmostí z ulice Hranická až po Lýsky. Trasa se změní i řidičům autobusových linek 102 a 112, kteří se rovněž nedostanou do Popovic a pojedou do Lýsek a do Vinar přes Předmostí,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Tomáš Navrátil.

Další uzavírka se chystá v ulici 9. května. Důvodem je rekonstrukce kanalizace. „Začne 10. července, skončí 17. září a uzavře silnici I/55A v ulici 9. května, zasáhne i část úseku mezi křižovatkami v ulicích Jižní čtvrť a Durychova. Uzavírka přinese řidičům nepříjemnosti, ale bez rekonstrukce by se provoz technického zařízení stal neudržitelný a kvalita služeb by se zhoršovala,“ konstatoval ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Přerov Jiří Pavlík.

Řidiči tady v průběhu čtvrt roku musejí počítat s objízdnými trasami. „Vozidla ve směru od Horní Moštěnice budou naváděna na objízdnou trasu po silnici I/55 – pojedou ulicí Gen. Štefánika na kruhový objezd v ulici Durychova, odkud už bude možné jet na silnici po ulici 9. května bez omezení. Vozidla jedoucí z centra města budou naváděna na silnici I/55 – po ulici Durychova pojedou na kruhový objezd a dále budou pokračovat po ulici Gen. Štefánika,“ popsal náměstek Tomáš Navrátil.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály