Dopravní podnik bude slavit stylově, do ulic vyjede historická tramvaj. Otevře se vozovna i odstav tramvají

Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) u příležitosti 125. výročí zahájení pravidelné tramvajové dopravy v tomto nyní stotisícovém městě zpřístupní příští týden ve středu veřejnosti svoji vozovnu v Koželužské ulici i novou odstavnou halu pro tramvaje u hlavního vlakového nádraží. Připravil také jízdy historickou tramvají a autobusem. DPMO o tom informoval na svém webu.

Ve vozovně i odstavné hale bude k vidění několik typů moderních tramvají, jako jsou vozy T3, Škoda Inekon Astra, Inekon TRIO, Vario či EVO, které jezdí na tramvajových linkách v Olomouci. Připraveny budou také autobusy MHD, elektrobus a historická tramvaj číslo 16. Dopravní podnik pro návštěvníky připravil jízdu historickou tramvají přes centrum Olomouce či projížďku historickým autobusem Škoda 706 RTO.

Vystaveny budou také historické automobily československé výroby značky Zbrojovka Brno a Tatra z let 1933 až 1936 i historický hasičský vůz z roku 1929. O doprovodný program se postarají policisté ve spolupráci s Českým červeným křížem.

DPMO loni v autobusech a tramvajích přepravil 56,491 milionu cestujících. Ve srovnání s rokem 2022 jich bylo o 3,6 milionu víc. Počet přepravených lidí ale ještě nedosáhl hodnot z let před pandemií. Například v roce 2019 DPMO evidoval 57 milionů cestujících.

Na osmi tramvajových a 24 autobusových linkách olomoucké MHD jezdí 148 tramvají a autobusů. Stoprocentním akcionářem DPMO, který měl na konci loňského roku 450 zaměstnanců, je město Olomouc.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály