Devět nových cyklostezek a moderní dopravní hřiště. Kraj podpoří všechny projekty

Olomoucký kraj letos poprvé vyhoví všem žadatelům o dotace na zlepšení dopravy. Podporu získají všichni, kteří plánují postavit nové cyklostezky nebo vybudovat bezpečnostní opatření. Stejně tak zelenou dostanou i provozovatelé dětských dopravních hřišť.

„Od roku 2004 naše hejtmanství podpořilo vybudování zhruba 150 kilometrů cyklostezek. Krajský rozpočet na ně přispěl 150 miliónů korun,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk (ANO).

Letos jde o devět dotačních žádostí, které se týkají stavby nebo opravy cyklostezek. Bezpečný průjezd tak budou mít cyklisté do Břuchotína, Petrova nad Desnou nebo obce Třeštiny.

O dotace na cyklostezky je letos podle krajské mluvčí Evy Knajblové takový zájem, že podstatně převýšil původní částku, kterou kraj na podporu podobných projektů vyčlenil. „Hejtmanství se proto rozhodlo celkový objem peněz navýšit, aniž by tím ubralo z dalších investic,“ vysvětlila mluvčí. 

Krom cyklostezek hejtmanství hodlá přispět také na vybudování autobusových zálivů, chodníků, cyklopruhů a dalších prvků, které dál zvyšují bezpečnost silniční dopravy. „A protože nejčastější příčinou nehod cyklistů jsou sami kolaři, podpoří hejtmanství i jejich výchovu. Konkrétně tím, že poskytne peníze na stavbu a modernizaci dětských dopravních hřišť,“ pokračovala Knajblová.

„Pro tento rok jsme v oblasti stavby, rozšíření nebo oprav dětských dopravních hřišť podpořili města Šumperk, Mohelnice, Šternberk a Prostějov,“ dodal krajský náměstek pro dopravu Bohuslav Hudec (ANO).

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály