Museli vrakovat i Škodu 125 a Škodu Garde. V KIWEK METAL auta šrotují ekologicky  

Majitelé vozidel mají povinnost ekologicky zlikvidovat svá auta, to ale málokdo ví. Nejjednoduší možnost, jak auto vrakovat, nabízí KIWEK METAL v Mladějovicích. Společnost navíc nabízí recyklační příspěvek. “Recyklační příspěvek 3 500 korun je příspěvek na dopravu kompletního autovraku na naši provozovnu v Mladějovicích a vlastně také odměna za ekologické chování a zodpovědné nakládání s vozidly,” říká jednatel firmy Martin Kindl.   

Každý majitel vozidla, které je na konci své životnosti, pokud ho nebude dál prodávat, má povinnost svoje auto ekologicky zlikvidovat. V Mladějovicích se postarají o všechny potřebné formality, včetně vystavení potvrzení o ekologické likvidaci. “K tomu, abychom mohli auto vrakovat, potřebujeme technický průkaz a majitele s občankou. Pokud je u vozidla SPZ, zkontrolujeme, zda souhlasí. Ověříme identifikační číslo vozidla, a pak vystavíme protokol o ekologické likvidaci,” popisuje proceduru Martin Kindl z KIWEK METAL. S dokladem o ekologické likvidaci potom na úřadě vozidlo vyjmou z registru.  

Mladějovická firma k vrakování používá nejmodernější linku na ekologickou likvidaci aut v Olomouckém kraji. "Linka odsaje a zpracuje veškeré kapaliny ve vozidlech, včetně olejů, brzdových kapalin, nemrznoucích kapalin a vody do ostřikovačů, i benzín a naftu," vypočítává jednatel KIWEKu. Do toho se počítá i odsátí klimatizace, LPG v uzavřeném okruhu a deaktivace airbagů. "Je pro nás prioritou dodržování nejen zákona o vrakování, ale i vyšší standardy ekologické likvidace vozidel," říká Kindl.

V Mladějovicích dávají recyklační příspěvek  

Pokud se lidé rozhodnou svoje auto ekologicky zlikvidovat, v Mladějovicích mají pro ně připravený tzv. Recyklační příspěvek. “Recyklační příspěvek ve výši 3 500 korun je příspěvek na dopravu kompletního autovraku na naši provozovnu v Mladějovicích a vlastně také odměna za ekologické chování a zodpovědné nakládání s vozidly,” říká Kindl s tím, že peníze dojdou na účet nebo složenkou.

Ekologickou likvidací se zabývají na pobočce v Mladějovicích, kde mají moderní vybavení. “Kromě toho máme sběrná místa autovraků ve Šternberku a Uničově, kde lidé mohou odevzdat své vozidlo a získat potřebný protokol o likvidaci, , popř. se můžeme dohodnout na odtahu vozidla přímo od zákazníka, ale v těchto případech již recyklační příspěvek neposkytujeme, neboť máme další náklady na manipulaci s autovrakem, vysvětluje Kindl.  

Jaká auta se dnes vrakují?

Dnes už se dostávají do autovrakovišť auta stará přibližně 20 let, to potvrzuje i Martin Kindl z KIWEK METAL. “Už se stává, že přijede zákazník s autem a my se jen ptáme, proč se auto vrakuje. Odpověď je jednoduchá, odešel třeba motor nebo převodovka a oprava za 80 tisíc už se prostě nevyplatí,” vysvětluje Kindl s tím, že je jednodušší neřešit prodej starého auta za 10 tisíc korun a raději ho nechat bez starostí zvrakovat.  

Na pobočce v Mladějovicích ročně zlikvidují okolo 500 vraků, jejich kapacita je ovšem mnohem vyšší. “Ročně zvládneme až 3 tisíce tun. Nejedná se pouze o osobní auta, ale i o nákladní auta, vozíky, motorky nebo vysokozdvižné vozíky,” popisuje dále Kindl. A co zajímavého se v KIWEK METAL například ještě vrakovalo? “Kdysi to byl trabant. Jeden pán nechal vrakovat krásnou Škodu 125, objevila se tady i Škoda Garde,” uzavřel s úsměvem Martin Kindl.    

Podle Martina Kindla je ekologická likvidace vozidel důležitá součást ochrany životního prostředí. “S námi můžete mít jistotu, že vaše vozidlo bude zlikvidováno odpovědným a ekologickým způsobem.” 

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

  • Olomoucká zoo slaví. Poprvé přivítala na svět mláďata pandy červené
    Společnost

    Olomoucká zoo slaví. Poprvé přivítala na svět mláďata pandy červené

    Olomoucká zoo se těší z narození dvou mláďat pand červených. Matka je prvorodička a péči o ně se teprve učí, otcem je šestiletý samec z Francie. Rodina je ve společném výběhu. Pandy v olomoucké zoo chovají v páru už několik let.

  • Horoskopy na supertropický víkend . . . . ufffff
    Horoskopy

    Horoskopy na supertropický víkend . . . . ufffff

    Dobré ráno, po dlouhém týdnu tu máme opět víkend, a to supertropický. V sobotu svůj svátek slaví Ladislav a Ladislava, v neděli nezapomeňte popřát všem Lubomírům a Lubomírám. Olomoucký Report má pro vás horoskop.

  • Výluka tramvají skončí dříve. Přes Tržnici pojedou už v polovině července
    Doprava

    Výluka tramvají skončí dříve. Přes Tržnici pojedou už v polovině července

    Dobrou zprávu přinesl cestujícím Dopravní podnik města Olomouce (DPMO). Pro cestující se zkrátí výluka tramvají přes Tržnici, která zde trvá od 8. května. Původně měla skončit až 8. srpna, DPMO nyní hlasí konec už v pátek 17. července.

  • Kvůli horku budou dveře otevírat méně. Ve vozech DPMO jede klimatizace
    Krimi
    Společnost

    Kvůli horku budou dveře otevírat méně. Ve vozech DPMO jede klimatizace

    Především na klimatizaci, ale i opatření související s její účinnosti sází v těchto horkých dnech Dopravní podnik města Olomouce. U klimatizovaných vozidel bude v letních měsících zachován režim otevírání dveří na znamení, který pomáhá udržet příjemnější teplotu uvnitř vozů, sdělila ČTK mluvčí podniku Anna Sýkorová.

Nejčtenější

Seriály