Benefice Zázraky Zrození už přesáhla 375 710 korun. Spojila více než 43 firem z regionu

Prvních 25 dní a 204 dárců má za sebou nová benefiční sbírka Zázraky Zrození. Ta cílí na výběr 3 000 000 korun na nákup moderního vybavení pro Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Do netradiční benefice se zapojují známé osobnosti včetně Heleny Morávkové, Adama Ondry s ženou Ivou, hereček Denisy Pfauserové a Pavly Dostálové, primátora města Olomouce Miroslava Žbánka, ale i úspěšných regionálních firem a institucí. Přidáte se také?

Vysoká kvalita novorozenecké péče ve FN Olomouc zahrnuje také podporu bondingu, procesu esenciálního pro každé právě narozené dítě. Pro ten je kromě lékařských specialistů s dlouhou praxí důležité také technicky pokročilé vybavení v rámci tzv. nekritické infrastruktury. 

Na tu se na rozdíl od infrastruktury kritické (budovy, rozvody energie, informační sítě a základní vybavení porodních sálů) přes dlouhodobě vyrovnané hospodaření nemocnice přímo řízené Ministerstvem zdravotnictví ČR stále nedaří vyčlenit v rozpočtu dostatek prostředků, přestože jde o věc mimořádně důležitou která má dopad na každé dítě nově narozené v porodnici šesté největší nemocnice v Česku.

"Ihned po narození dochází k hormonálním změnám, které zakládají celkovou životní stabilitu dítěte. Děje se to nejlépe při okamžitém a trvajícím spojení s matkou. Bonding, kontakt kůže na kůži, neumíme ničím nahradit. Miminko prožívá v láskyplné náruči základní existenciální pocit bezpečí, který si nese životem. FN Olomouc bonding podporuje, ale samo o sobě to nestačí. Nové pulsní oxymetry umožňují během bondingu perfektně sledovat základní životní funkce s jednou obrovskou výhodou: je zachován absolutní klid, který je v prvních hodinách a dnech naprosto nezbytný. Proto jsou tyto drahé přístroje tolik potřeba,” vysvětluje nestor české neonatologické péče, bývalý dlouholetý primář novorozeneckého oddělení FN Olomouc a známý dětský lékař a olomoucký patriot Lumír Kantor.

Příklad moderního firemního dárcovství

Motivace majitelů společnosti LORIKA, Davida Martinka a Jakuba Krištofa, k realizaci kampaně “Zázraky zrození” má 3 roviny. 

První z nich je záměr ukotvit roztříštěný přístup k firemnímu dárcovství, jímž současný management posouvá letitou tradici firmy LORIKA v oblasti goodwill. 

Druhou rovinou je přání posílit vnímání role Fakultní nemocnice Olomouc jako důležitého zdravotnického zařízení na území olomouckého kraje a místa, které svou expertní aktivitou přímo ovlivňuje kvalitu života stovek tisíc jeho obyvatel. 

Třetí rovina je ryze osobní – děti obou manažerů největšího českého dodavatele osobní a průmyslové hygieny přišly na svět právě v porodnici Fakultní nemocnice Olomouc.
V olomoucké porodnici jsme Jakub i já přivítali naše děti. To moje přišlo na svět docela dramaticky. Tím spíš jsme s manželkou ocenili perfektní přístup personálu. Protože se LORICE daří, chceme pomoct tam, kde se přes veškerou snahu nedostává prostředků na nejlepší možnou péči. Ta má své technické i finanční limity, které teď společně se širokou veřejností i kolegy z podnikání posuneme”, uvedl ke kampani David Martinek.

Benefity pro firemní i jednotlivé dárce

Kampaň myslí nejen na rodiče i nejmenší děti, jimž výsledek pomůže na startu života, ale i na osvícené osobnosti, donátory, firmy a instituce z kraje. Těm při daru pokrývajícím 1 % z cílové částky nabízí organizátoři kampaně na oplátku mediální prezentaci jako partnerům, které je na místě veřejně ocenit. 

Ambicí kampaně je také artikulovat ochotu podporovat klíčová nezisková místa regionu pro jejich význam, který se neměří penězi, nýbrž novými životy. Kampaň “Zázraky Zrození” poběží až do 30. června a lze do ní přispět prostřednictvím nové olomoucké dárcovské platformy komunity Wakawai

Pokud chcete také pomoci FN Olomouc a do sbírky se zapojit jako instituce nebo firma, neváhejte kontaktovat organizátory sbírky na e-mailu pomaha@lorika.cz. Pokud vás sbírka oslovila jako jednotlivce, můžete ihned FN Olomouc podpořit na webových stránkách www.zazrakyzrozeni.cz. Více informací o sbírce získáte také na sociálních sítích firmy Lorika a FN Olomouc. 

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

  • Výluka tramvají skončí dříve. Přes Tržnici pojedou už v polovině července
    Doprava

    Výluka tramvají skončí dříve. Přes Tržnici pojedou už v polovině července

    Dobrou zprávu přinesl cestujícím Dopravní podnik města Olomouce (DPMO). Pro cestující se zkrátí výluka tramvají přes Tržnici, která zde trvá od 8. května. Původně měla skončit až 8. srpna, DPMO nyní hlasí konec už v pátek 17. července.

  • Kvůli horku budou dveře otevírat méně. Ve vozech DPMO jede klimatizace
    Krimi
    Společnost

    Kvůli horku budou dveře otevírat méně. Ve vozech DPMO jede klimatizace

    Především na klimatizaci, ale i opatření související s její účinnosti sází v těchto horkých dnech Dopravní podnik města Olomouce. U klimatizovaných vozidel bude v letních měsících zachován režim otevírání dveří na znamení, který pomáhá udržet příjemnější teplotu uvnitř vozů, sdělila ČTK mluvčí podniku Anna Sýkorová.

  • Platí zákaz rozdělávání ohňů. Vydal jej hejtman
    Společnost

    Platí zákaz rozdělávání ohňů. Vydal jej hejtman

    V Olomouckém kraji platí od dnešního poledne zákaz rozdělávání ohně v přírodě, pálení klestí či používání pyrotechniky. Vyplývá to z rozhodnutí o vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, které dnes vydal hejtman Ladislav Okleštěk (ANO). 

  • Zastávka na Svatém Kopečku v nové poloze. Počítá s tím studie
    Doprava

    Zastávka na Svatém Kopečku v nové poloze. Počítá s tím studie

    Vyhledávaným turistickým cílem je Svatý Kopeček u Olomouce ať už kvůli ZOO nebo bazilice. Právě autobusová zastávka v blízkosti bazaliky, kterou obsluhuje linka číslo 11, má být do budoucna na jiném místě. Stávající poloha autobusové zastávky ve směru do Samotišek není vyhovující. Nová zastávka se má nacházet o několik metrů dále. 

Nejčtenější

Seriály